logo

BARİG, Frankfurt Air Cargo Community’deki katılımını sürdürüyor

BARİG, Frankfurt Air Cargo Community’deki katılımını sürdürüyor

Frankfurt Hava Kargo Topluluğu’nun (ACCF) 26 Temmuz 2022’deki en son genel kurulunda, BARIG Yönetim Kurulu Başkanı ve İcra Direktörü Michael Hoppe, “Havayolları” Yönetim Kuruluna yeniden seçildi.

ACCF, Almanya’da faaliyet gösteren 100’den fazla ulusal ve uluslararası yolcu ve kargo havayollarının çıkarlarını temsil etmektedir.

Hoppe, ACCF’nin kurucu ekip üyesidir ve 2014’ten beri toplulukla iç içedir. Yeniden seçimle birlikte BARIG, hava kargo endüstrisine olan bağlılığını güçlendirmeye devam ediyor ve önemli kargo ve lojistik konularının daha da geliştirilmesini destekliyor.

Farklı kargo paydaşları arasındaki işbirliği ve değişim, özellikle havalimanı operasyonları ve diğer hizmetlerindeki mevcut darboğazlar açısından hiç bu kadar önemli olmamıştı. Hava kargo ve lojistik, toplumdaki ekonomi için merkezi, sistem açısından kritik önemlerini göstermiştir ve daha fazla optimize edilmesi ve iyileştirilmesi gerekmektedir. Sadece iyi bir işbirliği ile çağdaş zorlukların üstesinden gelinebilir.

“ACCF’ye aktif katılım bizim için büyük önem taşıyor. Tüm kargo topluluğu içinde, günümüzdeki kaynak eksikliğini ve lojistik süreçler ile tedarik zincirlerindeki aksaklıkları etkin bir şekilde ele almak için birlikte çalışmamız gerekiyor,” diye açıklıyor Michael Hoppe. BARIG üyesi havayollarımız kargo ile ilgili önemli konuları ileriye taşımayı amaçlıyor ve Yönetim Kurulunun bir parçası olarak Frankfurt, Almanya ve dünyadaki operasyonları daha da ilerletmeye ve istikrara kavuşturmaya ihtiyacımız var.”

Yeni seçilen Yürütme Kurulu aşağıdaki gruplardan oluşur:

  1. Havayolları: Michael Hoppe (BARİG)
  2. Nakliyeciler: Susanne Klingler-Werner (UPS Tedarik Zinciri Çözümleri)
  3. Kargo elleçleme şirketleri: Henning Dieter (Swissport Cargo Services Almanya)
  4. Diğer hizmet sağlayıcılar: Dr. Tobias Riege (Riege Yazılımı)

Pierre Dominique Prümm (Fraport AG) ve Dietmar Focke (Lufthansa Cargo), şirketleri tarafından Yönetim Kurulu’na devredilmeye devam edecek.

Bu nedenle ACCF, Frankfurt Havalimanı ve ötesindeki tüm hava kargo süreci zinciri boyunca nakliye acenteleri, kargo elleçleme şirketleri, taşıyıcı havayolları ve diğer çeşitli hizmet sağlayıcılardan oluşuyor.

Genel amaç, Frankfurt’un sadece Avrupa’da değil, aynı zamanda küresel ölçekte de önde gelen kargo merkezlerinden biri olarak konumunu korumak, geliştirmek ve güçlendirmektir.

 

#

SENDE YORUM YAZ