logo

Bakan Koca, “Yurt dışı tüm yolculara test yapacağız”

Bakan Koca, “Yurt dışı tüm yolculara test yapacağız”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Bayramdan sonra kontrollü olmak kaydıyla yurt dışından gelişleri olabildiğince test yaparak, bu dönemi daha sağlıklı götürme eğilimindeyiz” dedi.

Sağlık Bakanı Koca, Covid-19 salgını ile ilgili salgının 5’inci haftasından itibaren istikrarlı bir iyileşme içinde olduğunu şu anki şartlarda salgın kontrol altında olduğunu belirtti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınının Türkiye’deki seyri ile ilgili Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı’nın ardından açıklamalarda bulundu.

“Sosyal hayatımızı kontrol altına alırsak güzel günler göreceğiz”

Sağlık Bakanı Koca, “Salgını kontrol altına aldık. Sosyal hayatımızı kontrol altına alırsak güzel günler göreceğiz” dedi.

“Yurt dışından gelişleri test yaparak götürme eğilimindeyiz”

Koca, “Bayramdan sonra kontrollü olmak kaydıyla yurt dışından gelişleri olabildiğince test yaparak, bu dönemi daha sağlıklı götürme eğilimindeyiz” diye konuştu.

“Tedbirlere uyma gayretinde olursak ikinci dalganın olma durumunu önlemiş oluruz”

Sağlık Bakanı Koca, “Tedbirlere uyma noktasında gayret içinde olursak yeni bir salgının, ikinci dalganın olma durumunu önlemiş oluruz” dedi.

Turizmde Covid-19 tedbirleri

Turizmde Covid-19 tedbirleri ile ilgili olarak Bakan Koca, “Hangi hastanelerin işletmelerle yakın irtibatta olması gerektiği dahil olmak üzere bütün hazırlıklarımızı yaptık, bayram sonrası kontrollü şekilde devreye alma gayreti içinde olacağız” şeklinde konuştu.

#

SENDE YORUM YAZ