logo

Atatürk Havalimanı’nda olaylı gece

Atatürk Havalimanı’nda olaylı gece

Geçtiğimiz gece saat 00.30 sıralarında motosikletli iki kişi, Havalimanı’na girişte bulunan polis aramadan geçerken, polisin “dur” ikazına uymayarak kaçtılar. Havalimanı içerişine kaçmaya başlayan motorsikletlilere polis havaya uyarı ateşi açarak takip etmeye başladı.
Şüphelilerden birisi havaya açılan uyarı ateşi sonrası, motorsikletten inerek teslim olurken, diğeri motorsiklet ile kaçmaya devam etti. Daha sonra şüpheli motorsikleti bırakarak iç hatlar otoparkına yaya olarak girdik. Polis yaklaşık iki saat sonra diğer şüpheliyide yakaladı.
Atatürk Havalimanı Polis Merkezin’de ifadesi alınan şüpheliler daha sonra Bakırköy Devlet Hastanesine sağlık kontrolü yapılmak için gönderildi.
Terk edilen motosiklette ‘Bomba İmha ve İnceleme Şube Müdürlüğü’ ekipleri inceleme yaptı. Motosikletin selesini fünye ile kontrollü olarak patlatıldıktan sonra olay yeri inceleme ekipleri motosikletin selesinde bıçak ve elektroşok cihazı buldu.
Şüphelilerin herhangi bir terör olayıyla bağlantılarının bulunmadığını belirlenirken. birisinin 22 yaşında Suriye uyruklu Muhammed H.H. diğerinin ise hırsızlık suçundan 5 kaydı bulunan Mecnun K. olduğunu tespit edildi. Polis ekipleri gözaltına alınan şüphelilerin aşırı derecede alkollü olduğunu ve havaya açılan uyarı ateşinden korkmuş olabileceklerini öne sürdüler.

İstanbul Valisi Vasip Şahin konuyla ilgili sosyal paylaşım sitesi Twitter’da yaptığı açıklamada “Bu gece Atatürk Hava Limanında dur ikazına uymayan motosikletli 2 kişi polisimizce havaya ateş edilmek suretiyle durdurularak yakalanmıştır. İlk incelemede şahısların üzerinde herhangi bir silah veya patlayıcı madde bulunmamıştır. Havalimanı yolcu giriş ve çıkışlarına açıktır. Vatandaşlarımızın bunun dışındaki bilgilere itibar etmemelerini rica ediyorum” dedi.

Atatürk Havalimanı’nda meydana gelen olay sonrasında Türk Hava Yolları ‘Atatürk Havalimanı çıkışlı tüm seferlerimiz normal olarak yapılmaktadır’ açıklamasını yaptı.

#

SENDE YORUM YAZ