logo

Atatürk Havalimanın da TERÖR..

Atatürk Havalimanın da TERÖR..

İstanbul Atatürk Havalimanı, dış hatlar terminal binası CİP girişi, dış hatlar terminal binası geliş ve havalimanı otoparkı olmak üzere 3 ayrı yerde terör patlaması meydana geldi. Edinilen ilk bilgilere göre; iki terör örgütü üyesi teröristler, emniyet güçlerinin kendilerinden şüphelenmese üzerine evvela kalaşnikof ile etrafa ateş açıp daha sonra kendisini patlatı. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın yaptığı ilk açıklamada 10 kişinin hayatını kaybettiğini açıklamıştı.
İlerleyen saatlerde açıklama yapan İstanbul Valisi Vasip Şahin, 28 vatandaşımızın hayatını kaybettiğini ve 60 kişinin yaralandığı açıkladı.
Atatürk Havalimanın da incelemelerde bulunan Vali Şahin, “havalimanın da yolcu karşılama salonu girişinde sayısını 3 olarak değerlendirebileceğimiz canlı bomba intihar saldırısında ilk belirlemelere göre 28 kişi hayatını kaybetmiş 60’a yakın yaralı hastanelere intikal etmiştir. Detaylı inceleme sürdürülmekte olup gelişmelerden kamuoyu bilgilendirilecektir. Yolcu giriş ve çıkışları hızla normale döndürülmekte olup, kısa zaman da planlı uçuşları başlanacaktır” dedi.
Diğer yandan havalimanın da başka teröristlerin de olacağı ihtimali üzerinde duruluyor. Atatürk Havalimanına iniş yapan uçaklarda ki yolcular Genel Havacılık Terminalinden çıkış yaptırılırken, havalimanının sabah 08.00’a kadar kapatıldığı ve tüm uçuşların iptal edildiği bildirildi.

image

Airwaypost Notu; “Fotoğraf olarak yaralı veya ölü insan fotoğrafı saygı ve ilkeli habercilik anlayışımız sebebiyle koymadık”

#

SENDE YORUM YAZ