logo

Astana’da turizm buluşması

Astana’da turizm buluşması

İstanbul, Antalya, Moskova ve Afrika’da Gana’nın başkenti Akra’da düzenlenen ve büyük ses getiren World Tourism Forum zirvelerinin ardından, turizmin liderleri bu kez Euro Asia’da Kazakistan’ın başkenti Astana’da bir araya gelecek. “Feel Global, Be Local” mottosuyla gerçekleşen ve yapılan toplantılarla, ülkelerin turizm potansiyellerini uluslararası bağlarla güçlendiren World Tourism Forum; 1-2 Temmuz’da Kazakistan’ın başkenti ve en büyük 2. şehri Astana’da “EURASIA SUMMIT 2018”i gerçekleştirilecek

“EURASIA SUMMIT 2018” Kazakistan Cumhurbaşkanlığı ev sahipliğinde 1-2 Temmuz’da Astana’da

1-2 Temmuz’da Kazakistan Cumhurbaşkanlığı ev sahipliğinde Astana The St. Regis Hotel’de yapılacak “EURASIA SUMMIT 2018” dünyaca ünlü konuşmacıları, turizm duayenlerini, turizmde etkin sosyal medya fenomenlerini bir araya getirecek. Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev’in açılışını yapacağı bu dev organizasyon ile turizmin kalbi bu kez Astana’da atacak.

Almanya Eski Başbakanı Gerhard Schröder, İngiltere Eski Dışişleri Bakanı Jack Straw “EURASIA SUMMIT 2018’DE”

Dünya ekonomisine yön veren en önemli unsurlardan biri olan turizmin toplumsal olaylar ve ülke yönetimleri ile bağları, uluslararası platformlarda yaratılan algı, siyasetin yarattığı etkileşimin değerlendirileceği “EURASIA 2018” Kazakistan’ın başkenti Astana’da Almanya eski Başbakanı Gerhard Schröder ve İngiltere Eski Dışişleri Bakanı Jack Straw’u ağırlayacak.

Kazakistan’ın Başkenti ASTANA’da Dev Turizm Buluşması

Temmuz ayında yapılacak EURASIA 2018 için görüş aldığımız World Tourism Forum Başkanı Bulut Bağcı yaptığı açıklamada;

“Türkiye marka algısının turizm ile pekiştirilmesi için 4 yıldır yürüttüğümüz yoğun çaba sonucunda World Tourism Forum dünyada büyük talep görmeye başladı. Pek çok ülkeden karşılıklı iş birliğimizin gelişmesi için davet almaya başladık. Bu bizi gerçekten çok sevindiren ve ülke adına yaptığımız çalışmaların dünyada karşılık bulduğunu gösteren çok önemli bir geri bildirimdir. Turizm için 2017 yılında yaptığımız çalışmaların en önemli yansıması, özellikle Russia Summit sonrası, Türkiye algısının yeniden güçlenmesi ve sponsorlarımızın da desteğiyle 2017 yaz sezonunun turizm yatırımcıları için yeni bir umut olmasının sağlanması olmuştur. World Tourism Forum global bir marka değeri yaratmayı başarmış ve Moskova sonrası Afrika kıtasında Gana’nın başkenti Akra’da dev bir zirve gerçekleştirmiştir. Şimdi Euro Asia’ nın gözbebeği Kazakistan’ın başkenti Astana’da yapacağımız EURASIA SUMMIT’in heyecanını yaşıyoruz. Temmuz ayında yapacağımız ve Sayın Nazarbayev’in ev sahibi olacağı bu zirve sonrası hedefimiz Malezya.” dedi.

#

SENDE YORUM YAZ