logo

ASELSAN ve HAVELSAN anlaşma

ASELSAN ve HAVELSAN anlaşma

Savunma Sanayii Başkanlığı’nda Aselsan ve Havelsan arasında “İş Paylaşımı Mutabakat Zaptı” imzalandı.

Yapılan anlaşmaya ilişkin Savunma Sanayii Başkanı Haluk Görgün tarafından yapılan açıklama şöyle:

“Kurumumuzda Aselsan ile Havelsan arasında gerçekleşen “İş Paylaşımı Mutabakat Zaptı”na şahitlik ve başkanlık etmekten büyük bir mutluluk duyuyorum.

Şirketlerimiz arasındaki iş birliğini ve sinerjiyi destekleyecek olan bu anlaşma ile gelişimin sürdürülebilirliği de artacak.

Yeni dönemde savunma sanayiimizin gelişimini, salt rekabetten ziyade ekosistemin yetenek, yetkinlik, performans, potansiyel ve kapasite açısından birbirlerini tamamlamaları ve güç birliği üzerine kurgulamaya çalışıyoruz.

Bu çalışmalar sayesinde; verimlilik, mükerrerlik, önceliklendirme, yetenek birikmesi, odak kayması, uzmanlık açığı gibi temel problemleri en aza indirmiş olacağız.

Savunma sanayii şirketlerimizin stratejilerini birbirlerinin eksikliklerini ya da yetenek açıklarını tamamlamaya yönelik oluşturması, iş birliği imkanlarını da doğal olarak arttıracaktır.

Bugün imzalanan bu zapt, şirketlerimiz arasındaki iş birliğinin sağlanmasındaki gayretlerimizin bir nişanesi olduğu kadar bundan sonraki iş birlikleri için de güzel bir örnek olmuştur.

Anlaşmanın; sektörümüze, ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini ve bu iş birlikteliklerinin aratarak devam etmesini temenni ediyorum.”

#

SENDE YORUM YAZ