logo

Antalya havalimanı’nda; “Üzerimde bomba var” paniği

Antalya Havalimanı iç hat ve dış hatların ortak kullanıldığı giden yolcu bölümünün girişinde sabah saatlerinde ilginç bir olay yaşandı.

Sabah saat 9,40 civarında Antalya Havalimanı giden yolcu bölümü girişinde bulunan X-Ray cihazına 25-30 yaşlarında bir genç geldi. Elinde çanta olduğu gözlenen gencin, çantayı yetkililerinde ısrar etmesine rağmen cihaza bırakmaması ile beraber genç, “üzerimde bomba var” diye bağırmaya başladı.

Havalimanı polisinin müdahalesi ile etkisiz hale getirilen gencin, uyuşturucu bağımlısı ve akli dengesinin yerinde olmadığı anlaşıldı.

Antalya Valiliği’nden açıklama

Antalya Valiliği, sabah saatlerinde havalimanında meydana gelen olayla ilgili bir açıklama yaptı;

“Dün saat 22.30 sıralarında uçağını kaçıran ve havalimanı personeli ile tartışma yaşayan 1978 Antalya doğumlu, Diyarbakır Bismil nüfusuna kayıtlı V.Ç. bu sabah 09.30’da elinde bir çantayla havalimanına gelerek, x-ray cihazından kontrolsüz geçmek istemiştir. Şahıs, güvenlik görevlilerinin müdahalesi üzerine slogan atmaya başlamış ve emniyet görevlileri tarafından yakalanarak etkisiz hale getirilmiştir. Olay adli bir vaka olup, soruşturması devam eden uyuşturucu bağımlısı şahıs, Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesine sevk edilmiştir”

(Foto;dhmi.gov.tr)

#

SENDE YORUM YAZ