logo

AJet uçaklarında internet ihalesi

AJet uçaklarında internet ihalesi

Türk Hava Yolları yönetim kurulu başkanı Ahmet Bolat, AJet uçaklarında internet hizmeti için ihaleye çıkılacağını açıkladı.

Bolat konuya ilişkin açıklamasında AJet uçaklarında yüksek hızda kesintisiz internet hizmeti için çalışmaların devam ettiğini ve bunun olabildiğince ekonomik olması için çalıştıklarını vurguladı.

Bolat’ın konuya ilişkin açıklaması şöyle:

“Turksat Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş.’nin Genel Müdürü Sayın Hasan Hüseyin Ertok ile bir araya geldik. Kendisiyle AJet uçaklarımızda internet hizmetinin verilmesine ilişkin yapılan çalışmalar hakkında görüşme yaptık. Buradaki ihalemiz sürüyor ve Türksat bu ihaleyi almak için çalışıyor. Neticede, AJet yolcularımıza yüksek hızda kesintisiz internet hizmeti sunmak ve bunu da olabildiğince ekonomik yapmak istiyoruz. Bunu sağlayacak firma ihalemizi kazanacak. Ayrıca, Ortaklığımız iştirakleri Turkish Technic AŞ ve TCI Aircraft Interiors Kabin İçi Sistemleri AŞ’nin de hem bu projede hem de THY’nin kendi filosundaki yeni konsept “Global Komünikasyon” projesindeki rolünü de değerlendirdik.”

#

SENDE YORUM YAZ