logo

Air France, İstanbul uçuşlarına başlıyor

Air France, İstanbul uçuşlarına başlıyor

Air France’ın Paris’ten İstanbul Havalimanı’na yeniden uçuş yapacağı tarih açıklandı. Paris-İstanbul Havalimanı hattında uçacak yolcular için bilet satışları başladı.

Fransa, şu an için dünya genelinde koronavirus vaka sayısı sıralamada beşinci sırada yer alıyor ancak yeni vaka ve ölüm sayıları gün geçtikçe azalıyor.

Buna bağlı olarak, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron 13 Nisan tarihli açıklamasında 17 Mart’ta başlamış olan sokağa çıkma yasağının 11 Mayıs itibariyle aşamalar halinde kaldırılacağını açıklamıştı.

Şu an gerçekleştirilen uçuşlarında Air France yolcularının sağlığını koruyabilmesi adına ücretsiz maske dağıtıyor.

Ancak bu durum 11 Mayıs tarihi itibariyle sona erecek. Bu tarihten sonraki uçuşlarda maskesi olmayan yolcular uçağa alınmayabilecek.

KABİN İÇERİSİNDEKİ HAVA HER ÜÇ DAKİKADA BİR YENİLENİYOR

Maske önleminin yanı sıra; Air France, uçak içerisinde bulunan havanın her üç dakikada bir yenilendiğini kullandıkları Hepa Filtre’nin hastanelerde de bulunan ile aynı olduğunu da belirtiyor.

Air France, bölgesel hizmetleri sürdürmek ve vatandaşlarının ülkeye dönmelerini sağlayabilmek adına; Paris, Marsilya, Nice, Toulouse, Cayenne, Fort-de-France, Pointe-à-Pitre, Saint-Denis de La Réunion, Amsterdam, Atina, Barselona, Berlin, Dublin, Edinburgh, Frankfurt, Cenevre, Lizbon, Londra, Madrid, Münih, Stockholm, Zürih, Cotonou, Dakar, Abidjan, New York, Los Angeles, Montreal, Mexico City, Rio de Janeiro, Sao Paulo, Tokyo şehirlerinden kısıtlı sayılarda da olsa tarifeli uçuşlar gerçekleştirmeye devam etmekteydi.

PARİS-İSTANBUL BİLET SATIŞLARI BAŞLADI

Paris-İstanbul Havalimanı uçuşları için ise, Air France 1 Haziran ve sonrası için bilet satışlarına başlamış durumda.

İnternet sitesindeki duyurulardan mevcut gelişmeleri takip etmeniz mümkün fakat rezervasyon yapmış yolcular ayrıca mail yolu ile de gelişmelerden haberdar edilecektir.

Son olarak, Paris-Orly Havaalanı kapatıldığı için Paris uçuşlarının yalnızca Paris- Charles de Gaulle Havaalanı’ndan yapılacağını hatırlatmakta fayda var.

#

SENDE YORUM YAZ