logo

Ahmet Bolat voleybol takımı uçağıyla ilgili açıklama yaptı

Ahmet Bolat voleybol takımı uçağıyla ilgili açıklama yaptı

Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın, ABD’ye tarifeli uçakla ekonomi sınıfında uçmasına ilikin THY Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat’tan açıklama geldi.

2024 FIVB Voleybol Kadınlar Milletler Ligi ikinci etap müsabakalarını oynamak üzere ABD’ye giden ekibin ekonomi sınıfında uçması kamuoyunda büyük tepki toplamıştı.

Bolat konuya ilişkin açıklamasında takımın bundan sonraki seyahatlerinde business uçacağını ve gerekirse bunun için uçak tipini değiştireceklerini duyurdu.

Ahmet Bolat’ın konuyla ilgili açıklaması şöyle:

“Evet artık özellikle kadın sporcularımızın yurtdışı gidiş gelişlerini özel olarak takip edeceğim. Mesela 2022 yılında Türkiye Kadın Güreş Milli Takımı, büyükler kategorisinde ilk kez Avrupa şampiyonluğuna ulaştı. Macaristan’da düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası’nda 2 altın, 1 gümüş ve 1 bronz madalya kazanan Türkiye, 140 puanla takım halinde Avrupa şampiyonu oldu. Şimdi geriye dönüp bakacağım bu kadınlarımız nasıl gidip gelmişler? Yakın zamanda da bireysel şampiyon olan kadın güreşçimiz de vardı. Talimat veriyorum Özel Kalemime, tüm kadın sporcularımız milli maçlara giderken lütfen Özel Kaleme bildirin şahsen takip edeceğim, gerekirse uçak tipi değiştireceğiz ve sizi business uçuracağız!”

#

SENDE YORUM YAZ