logo

AHL’nin en eski Gazetecisi Faik kaptan’ın özel günü

AHL’nin yaşayan en eşki gazetecisi Faik Kaptan’a TAV tarafından, TAV Airport Hotel’de bir veda yemeği düzenlendi.

TAV CEO’su Sani Şener’in ev sahipliği yaptığı davete, THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, BTA Genel Müdürü Sadettin Cesur, THY Basın Müşaviri Yahya Üstün, TAV AHL Genel Müdürü Kemal Ünlü ve Kaptan’ın görev yaptığı mesai arkadaşları katıldı.

Programda bir konuşma yapan THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, Faik Kaptan’ın bizler için çok büyük bir değer olduğunu kaydederek, “Faik Kaptan’ın bıraktığı ilkeler ve adamlığı hiçbir zaman emekli olmayacak. Yazacağı kitabını okumak için şimdiden sabırsızlanıyorum” dedi.

TAV Havalimanları Holding CEO’su Sani Şener ise konuşmasında, Faik Kaptan’ı 1997 yılından beri tanıdığını söyleyerek, “kendisinin ve havalimanında görev yapan gazetecilerin bu süreçte çok desteklerini gördük” dedi.

Şener, ”Faik Kaptan’ın adamlığı hiçbir zaman emekli olmayacak. Sektör sizlerle birlikte büyük bir ivme kaydetti” şeklinde konuştu.

Gazeteci Faik Kaptan ise, “40 yıllık havalimanı muhabirliğimin 18 yılını bu terminalde geçirdim. Burada yaşadıklarımı kitaplaştıracağım. TAV ve THY Ailesi ile mesai arkadaşlarına teşekkür ediyorum” dedi.

Yemeğin ardından Gazeteci Faik Kaptan’a bir plaket verildi.

 

 

#

SENDE YORUM YAZ