logo

AHL’de Sergi

AHL’de Sergi

Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Havayolu Pilotları Vakfı’nın (PİLVAK) liseler arasında düzenlediği “Havacılıkta gelecek sizinle gelecek” adlı yarışmasında dereceye giren resim ve fotoğraflar Atatürk Havalimanı’nda sergilendi.

Dış Hatlar ile iç hatlar terminali arasında ki serginin açılışını Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Orhan Birdal, Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amiri Mehmet Ali Ulutaş, PİLVAK Başkanı Hüseyin Belpınar ve TAV Atatürk Havalimanı Genel Müdürü Kemal Ünlü yaptılar.

Sergiyi gezen Birdal, burada yaptığı konuşmada, öğrencilerin yaptığı eserlerin yer aldığı serginin Atatürk Havalimanı’nda açılmasından dolayı onur duyduklarını belirterek, serginin hayırlısı olması temennisinde bulundu.

Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amiri Ulutaş ise çocuklara ve gençlere havacılık sektörünü tanıtılması açısından bu tür faaliyetlerin çok önemli olduğunu kaydederek, “Türkiye’de havacılık sektörü gelişmişse arkadaşlarımızın fedakar çalışması, onların güzel hareketlerinin topluma yansıması sonucunda olmuştur. İnanıyorum ki bu gençlerin çoğuna destek verilirse geleceğin sanatçısı, şairi ya da yazarları Türkiye’de çok daha fazla boy atar, yetişir.” dedi.

Havalimanındaki yerli ve yabancı yolcular da sergiyi gezerek, gençlerin yaptığı eserleri inceledi.

 

ahl sergi3

 

ahl sergi2

 

 

 

ahl sergi1

#

SENDE YORUM YAZ