logo

Aerolinas Argentinas uçağında 49 kişide Covid-19 çıktı

Aerolinas Argentinas uçağında 49 kişide Covid-19 çıktı

Arjantin’in ulusal taşıyıcısı Aerolinas Argentinas’ın Cancun-Buenos Aires uçuşunda 44 pozitif Covid-19 vakasının tespit edilmesi yetkilileri alarma geçirdi.

Meksika’nın popüler destinasyonu olan Cancun’a aktarmasız uçuşlarına devam eden Arjantinli taşıyıcının A330 uçağı ile 14 Mart günü yapılan uçuşta 149 yolcudan 44’nün Buenos Aires Ezezia Havalimanı’nda yapılan testlerde pozitif olduğu ortaya çıktı.

Pozitif vakalar ve uçuştaki diğer yolcular için karantina prosedürleri başlatılırken, bir gün sonra yine uçak seyahatli 55 yolcuda da Covid-19 vakasının saptanması üzerine yetkililer vatandaşlara zorunlu olmayan seyahatlerden kaçınmaları uyarısında bulundu.

Yaşanan 44 pozitif vakanın Arjantin’de tespit edilmesi ise Meksika Cancun şehrindeki testlerin güvenilirliğini gündeme taşıdı.

Yolcuların uçuştan 72 saat öncesinde PCR testi verme zorunluluğu bulunurken, hiçbir yolcu da pozitif test sonucu çıkmaması ancak Buenos Aires’te yapılan testlerde 44 vakanın saptanması büyük şaşkınlık yarattı.

Arjantin hükümeti ise son günlerde uçak seyahatlerinde meydana gelen vakalar sonrasında seyahatler yeni tedbirler alınacağı duyurdu.

#

SENDE YORUM YAZ