logo

Borussia Dortmund, Eurowings İle Uçuyor

Borussia Dortmund, Eurowings İle Uçuyor

Alman liginde 8 kez şampiyon olan Borussia Dortmund oyuncuları özel tasarlanmış Eurowings Airbus uçağı ile Salzburg’a uçarak antrenmanlara başladı.

Borussia Dortmund ilk defa Team Airbus’un EW1909 numaralı uçuşu ile geçtiğimiz günlerde havalandı. 8 kez Alman ligi şampiyonu olan ekibin yolculuk ettiği Airbus A320 tipi Eurowings uçağı, kulübün renkleri olan siyah ve yeşile boyandı ve ekibi sezon öncesi ilk kampları için Dortmund’dan Salzburg’a taşıdı.

Uçağa 250 kilo ağırlığındaki boyayı uygulayabilmek için tasarımcılardan, grafikçilerden, renk uzmanlarından, havacılık teknisyenlerinden, ressamlardan ve mühendislerden oluşan bir ekip dokuz gün boyunca bu görülmeye değer tasarımı ortaya koymak için çalıştı.

Eurowings CEO’su Oliver Wagner “Kuzey Ren Vestfalya’nın en büyük havacılık şirketi olarak BVB ile çalışmaktan mutluluk duyuyoruz. Yalnızca aynı ülkeyi değil aynı zamanda aynı tutkuyu ve coşkuyu paylaşmaktayız. BVB nasıl insanları büyüleyip bir araya getiriyorsa biz de kanatlarımızla insanları bir araya getiriyoruz’’ dedi.

Borussia Dortmund Başkanı Hans-Joachim Watzke ise Airbus uçağının üzerinde BVB renklerini görmekten duyduğu memnuniyeti şu sözlerle ifade etti: ’’BVB uçağının tasarımından çok etkilendik. Airbus ekibini sadece ulusal düzeyde değil aynı zamanda Borussia Dortmund için de birinci sınıf yolculuklarda görmeyi umuyorum.’’

Lufthansa Grubu bünyesinde yer alan şirketler bugünden itibaren BVB’nin uzun mesafeli uçuşları için de resmi havayolu olarak uçacak. Borussia Dortmund ile yapılan bu anlaşma, geleneksel işbirliğinin çok ötesinde birleşenler içeriyor. Reklam panoları, büyük ekranlar, oyuncu kulübesi gibi geleneksel stadyum reklam çalışmalarına ek olarak Borussia Dortmund’un sosyal medya hesapları da dâhil olmak üzere dijital alanda da kapsamlı bir işbirliğini içeriyor.

Avrupa’nın en önemli futbol kulübü ile gerçekleştirilen bu sponsorluk, havayolunun düşük maliyetli havayolu müşterileri için de koşulsuz kalite iddiasını vurguluyor. Eurowings, düşük maliyetli ulaştırma sektöründe Avrupa’nın en kaliteli havayolu hizmetini sunuyor. Bu da yolcular için, kendi münferit paketlerini seçerek düşük maliyetli yolculuk deneyimi sunan Basic sınıfından, konforlu ve ekstra hizmetler sunan Best sınıfına kadar tüm seçeneklerden yararlanabilmek anlamına geliyor.

eurowings borissia2

 

Ekip, Eurowings’in takımın renkleri sarı-siyah ile boyanmış 37 metre uzunlukta, 12 metre yükseklikteki muhteşem dış tasarımlı Airbus A320 uçakları ile Şampiyonlar Ligi’ne saatte 900 km hızla uçuyor

 

#

SENDE YORUM YAZ